CZM CİVATA HIRDAVAT

Vidalar

Vida

Vida, cıvatanın yapısal ve teknik özellikleri dışında kalan tüm birleştirme aparatlarına verilen genel addır. Uzun ince yapılı ve sivri uçlu tasarımları ile dikkat çeken vidalar uygulama yapılacak alanı önce veya anında delerek yerleştirme hususunda başarılıdır. Vida, yapısal olarak kuvvetli özelliklere sahiptir. Bu nedenle uygulama yapılan ürünün gücünü ve direncini artırır. Vida, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Günlük hayatta dahi pek çok yerde vidaya ihtiyaç duyulur. Profesyonel hayat, fabrika ve üretim süreçlerinde de firmaların vida ihtiyacı olur. Bu nedenle vida üretimi gerek ulusal gerekse uluslar arası bazda büyük bir ağa sahiptir.

Vida özellikleri nelerdir?

Vida, üzerinde helis eğrileri bulunan uzun ince silindirik yapılı bir bağlantı malzemesidir. Tepe noktalarında tasarımsal farklılıklar bulunan vidalar matkap ve tornavidalar ile açılıp kapatılabilir. Bu ürünlerin montajında genellikle somuna ihtiyaç duyulmaz fakat çeşitli modellerinde ihtiyaç halinde somun gibi kilit parçalarından da destek alınabilir. Fiziksel tasarımı sayesinde vidalar küçük boyutlarına rağmen son derece kuvvetlidir. Böylece monte edildikleri eşyalarında taşınması, sabit kalması, bütünlüğünü koruması gibi ihtiyaçlara hızla karşılık verirler. Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan vidalarda kırılma, aşınma ve kopma gibi problemler görülmemesi önemlidir.

Vida fiyatları nasıldır?

Vidalar, pek çok yerli ve yabancı firma tarafından üretilir. Bu nedenle oldukça geniş bir piyasaya sahiptir. Vidalar sahip oldukları bu geniş piyasa içerisinde son derece rekabetçi fiyatlarla alıcılara sunulurlar. Vida alacak olan kişilerin sadece fiyat odaklı bir seçim yapması pek de uygun değildir. Ürünün kullanım alanı, dayanıklılık ve kuvvet gibi kriterleri karşılıyor olması çok daha önemlidir. Bu nedenle öncelikle vidanın üretildiği materyalin kalitesi, üretici firmanın sahip olduğu güvenlik sertifikaları gibi detayların gözden geçirilmesi gerekmektedir.

CZM CİVATA VE HIRDAVAT sektörde yer aldığı 20 yılda her zaman yüksek kalite ilkesine riayet etmiş kurumsal bir firmadır. Ulusal ve uluslar arası bazda imza atmış olduğu başarılarla işine verdiği önemi gösteren firme tüm müşterileri ile yakından ilgilenip en memnun edici sonuçları ortaya koymaktan memnuniyet duyar. Firmanın iletişim bilgileri ile hızlı şekilde irtibat kurarak alanında uzman müşteri temsilcilerinden aklınıza takılan tüm konularda destek alabilirsiniz.